Spa Blue Lagoon – nieziemskie kąpiele

Wyobrażaliście sobie kiedyś najcudowniejsze spa na naszej planecie? Jakby ono wyglądało? My nigdy wcześniej o tym nie myśleliśmy, z polecenia naszych znajomych Islandczyków trafiliśmy do słynnego kąpieliska na wyspie nazwanego Blue Lagoon. Ogromne pokłady gorącej wody, bogatej w minerały, w pięknym odcieniu mleczno-niebieskim, ogrodzone ciągnącymi się w nieskończoność polami zastygłej magmy, porośniętymi zielonym mchem. Brzmi bajkowo, ale taki obraz pozostał nam w głowie po odwiedzeniu Błękitnej Laguny, raju dla naszego ciała i duszy.

Spa Blue Lagoon 💦

Data powstania: 1976 / Oficjalna strona

Blue Lagoon, jeden z najważniejszych punktów na mapie dla odwiedzających Islandię, czynny cały rok. Znajdziecie go na Półwyspie Reykjanes, w południowo-zachodniej Islandii, niedaleko międzynarodowego lotniska Keflavík. Często, przyjezdni mylnie uważają, że jest on naturalnym cudem, co do końca jest prawdą. Wróćmy więc do roku 1976r., kiedy Błękitna Laguna zaczęła się tworzyć zalewając czarne głazy wulkaniczne. A powstała przez efekt uboczny prowadzonych odwiertów w geotermalnej elektrowni Svartsengi. Nadmiar wody wypływającej z niej zaczął tworzyć wspaniałą lagunę, pełną naturalnych minerałów, które w cudowny sposób działają na naszą skórę. Pierwszą osobą, która spróbowała kąpieli w jeziorze był mężczyzna cierpiący na łuszczycę. Kąpiel dobrze zadziałała na jego problemy skórne, to on nadał temu miejscu nazwę “Błękitna Laguna”. Z upływem czasu, Blue Lagoon zostało wykorzystane przez Islandczyków jako nieziemskie spa.

Co ciekawe, woda w Blue Lagoon, całkowicie wymienia się w ciągu 48h gwarantując absolutną czystość. Średnia temperatura w kąpielisku to 39°C przez cały czas. Zawarte są w niej takie minerały jak chociażby: krzemionka, siarka, czy wapń. Natomiast przepiękny koloryt zawdzięczamy żyjącym tam algom morskim.

REZERWACJA WEJŚCIÓWKI: Wizytę należy zarezerwować przynajmniej kilka dni wcześniej na tej stronie z daną godziną. Zostać można tam do zamknięcia w danym dniu. Do wyboru są trzy pakiety: podstawowy, premium oraz luksusowy. Nam udało się upolować opcję premium, w dość przystępnej cenie, z kieliszkiem wina w ofercie. Aktualnie wejściówki potaniały i najtańsza kosztuje 5590 isk ≈ (165zł). Przed pandemią ceny zaczynały się od 350 zł za osobę!

CZEGO NIE BRAĆ: Wszelką biżuterię zostawcie w szafkach. Siarka lubi je zabarwiać, różne minerały mogą też ją uszkodzić.

KOSMETYKI BLUE LAGOON: Firma Blue Lagoon ma w swojej ofercie również przeróżne kosmetyki. My wypróbowaliśmy krem nawilżający oraz maseczkę algową, co gorąco polecamy. Możecie zajrzeć do ich oficjalnego sklepu.

Ten wpis jest częścią serii: Wyprawa dookoła Islandii. (2020)

Nasz pobyt w Blue Lagoon 💦

Spa Błękitna Laguna zawsze była gdzieś na naszej liście marzeń do odhaczenia. Słyszeliśmy o niej różne opinie, od tych negatywnych zwracających uwagę na dziką ilość osób tam przyjeżdżających. Po te pozytywne, skupiające się na wspaniałych kąpielach pośród natury. Mówiąc szczerze, nam tłumy nie groziły, gdyż byliśmy tam podczas pandemii, kiedy znikoma osób mogła tam dotrzeć. Ponadto, dowiedzieliśmy się o dość solidnej zniżce, dla pracujących na wyspie. A więc, był to taki czas kiedy wiedzieliśmy, że nie możemy odpuścić Błękitnej Laguny, bo kto wie czy taka okazja po raz kolejny w życiu się powtórzy!

Nieziemskie kąpiele w lagunie

Początkowo nie wiedzieliśmy czy uda nam się wejść na teren Blue Lagoon, gdyż nasza zniżka obejmowała inny dzień. Ale po namowach Pań w kasach biletowych, udało się, dostaliśmy opaski i można było zacząć relaks. Jaka to była radość, jeszcze udało nam się upolować wejście “premium” za niewielką opłatę, porównując ceny w niecovidowych czasach. Dzięki temu, dostaliśmy klapki oraz stylowy szlafrok. Szybko przebraliśmy się w stroje kąpielowe i wskoczyliśmy do cieplutkiej wody. Spędziliśmy w niej pół dnia, tak naprawdę chodząc od stanowiska z napojami, do baru błotnego gdzie mogliśmy nałożyć sobie maseczkę na twarz. Do wyboru jest konsystencja algowa, minerałowa, krzemionkowa oraz lawowa. Po tej serii mieliśmy gładką skórę jak nigdy!

Dla chętnych są dostępne także sauny, masaże wodne czy pokoje parowe. Prócz tego, na terenie znajdziecie restaurację Lava, kafejkę, hotel Silica oraz sklep z kosmetykami Blue Lagoon. Pamiętajcie, że kąpiele nie tylko radzą sobie z łuszczycą, dobre są też na inne problemy skórne, takie jak: trądzik, wypryski czy egzema. Chyba nigdy nie byliśmy tak zrelaksowani, jak właśnie w boskiej Błękitnej Lagunie! Wielce rekomendujemy wam chociaż raz w życiu pozwolić sobie na taką atrakcję!

Kąpaliście się kiedyś w spa Blue Lagoon, jakie były wasze odczucia? Jeśli nie, to macie ją zapisaną na liście marzeń? 💦

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może spodoba Ci się również